Jak minął weekend i ostatnie mecze w Ciacianie?

W ostatnich dniach nasze drużyny rozgrywały trochę meczy, sprawdźcie jak im poszło!

Liga Okręgowa
Seniorzy zdobyli swoje pierwsze punkty tej wiosny pokonując 2-1 na własnym boisku Górnik piaski.
Na bramki musieliśmy czekać do niemalże końcówki meczu kiedy prowadzenie nam dał Jarosław Szurek w 73 minucie meczu. Goście zdołali wyrównać 4 minuty później, jednak gola na wagę 3 punktów zdobył w 84 minucie Daniel Kucper.
Tym samym podopieczni trenera Szybieloka mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

A Klasa
Porażki doznała druga drużyna prowadzona przez Ireneusza Krupanka, która na własnym boisku przegrała 0-4 z Grunwaldem Ruda Śląska. Spotkanie nie układało się po naszej myśli, dowodem tego była bramka samobójcza Kamila Bobryka. Przed zakończeniem pierwszej połowy goście podwyższyli na 2-0.
Po zmianie stron nie udało nam się odwrócić losów meczu a przyjezdni dołożyli trzecie i czwarte trafienie.

Junior Młodszy 2009 D2
MKS SIEMIANOWICZANKA 4-0 TP Jastrząb Bielszowice
W sobotę 8 maja swój kolejny mecz w VII lidze D2 rozegrali podopieczni trenera Marcina Marszałka.
Mecz mógł się podobać, a zawodnicy Młodej Ciaciany na tle rywala prezentowali się bardzo dojrzale.
Bez problemu utrzymywali się przy piłce, szybko przechodzili z fazy obrony do ataku, a gdy sytuacja tego wymagała oddawali celne strzały z dystansu. Już w 2 min po podaniu Arona sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Kacper Marszałek.
Dwa kolejne gole zdobył niezawodny Aron Janik, a wynik spotkania ustalił bardzo aktywny w tym meczu Sebastian Mames.
Skład:
Ozdemir, Szubert, Mames, Słabosz, Marszałek, Golly, Janik A. Dej, Nowak, Parzentny, Białas, Waligórska.

Trampkarz Młodszy 2007 C2
W sobotę 8 maja drużyna trampkarzy młodszych (C2) rocznika 2007 i 2008 rozegrała drugi mecz u siebie z drużyną UKS Ruch II Chorzów, który zakończył się porażką aż 1:12. Od początku spotkania nasza drużyna grała bardzo słabo, popełniając proste błędy w obronie, co potwierdza końcowy wynik, większość zawodników przeszła obok meczu, a honorową bramkę zdobył Moś.

Junior Młodszy 2005 B2
W Czwartek 6 Maja nasza drużyna Juniorów młodszych (B2) rocznika 2006 i 2005 rozegrała swój pierwszy mecz w tym roku z drużyną GKSu Katowice.
Niestety nie był to najlepszy mecz w wykonaniu naszych zawodników. Od początku spotkania drużyna GKSu kontrolowała sytuację na boisku co chwilę tworząc groźne sytuację pod nasza bramką. Finalny wynik 10:0 dla drużyny z Katowic dokładnie pokazuje, że nasi zawodnicy muszą jeszcze dużo pracować. Warto jednak zaznaczyć, że w naszych szeregach w większości grali zawodnicy z rocznika 2006 oraz 2007.

W niedzielę 9 Maja nasza drużyna Juniorów młodszych (B2) rozegrała wyjazdowy mecz z Sarmacją Będzin. Nasza ekipa przystępowała do tego meczu po wysokiej porażce z GKS Katowice.
Przeciwnicy cały mecz grali o jednego zawodnika mniej. Od samego początku nasi zawodnicy próbowali osłabionemu przeciwnikowi narzucić swój styl gry, co na specyficznie małym boisku w Będzinie nie było wcale łatwe i dość długo utrzymywał się wynik remisowy. Jednak w końcu bramkę dla naszego zespołu zdobył Oliwer Szwarc po idealnym prostopadłym zagraniu Adama Kokoszki co dało nam trochę spokoju. Przez całą pierwszą połowę nasi zawodnicy kontrolowali przebieg gry, z drobnymi błędami w obronie. Do przerwy udało się nam zdobyć jeszcze jedna bramkę, a jej autorem był Mateusz Rozpiątkowski. Po zmianie stron udało nam się strzelić na 3:0 i znowu bramkę zdobył Rozpiątkowski. Bramka na 3:0 uśpiła niestety nasza drużynę, która po fatalnych dwóch błędach straciła 2 gole i w 55 min. nasze prowadzenie zmalało do tylko jednej bramki. Na szczęście strata dwóch bramek zadziała na nasza drużynę jak przysłowiowa płachta na byka i w przeciągu 15 min strzelamy kolejne 2 bramki, a jedną z nich strzela będący tego dnia w fenomenalnej formie Rozpiątkowski. Do końca meczu nasza drużyna kontrolowała to co dzieje się na boisku, strzelając przy tym jeszcze parę bramek i finalny wynik brzmi 8:2.
Bramki dla naszego zespołu strzelali:
Rozpiątkowski x4
Szwarc x2
Miska x1
Dudek x1

Orlik Młodszy 2011 E2
W Sobotę 8 Maja nasza drużyna Orlika Młodszego rocznik 2011-2012 rozegrała wyjazdowy mecz z drużyną Red box Katowice. Nasi mali zawodnicy niestety tak jak w pierwszym meczu w pierwszej połowie nie pokazali na 100% na co ich stać, strzelamy co prawda bramkę na 1:0, której autorem jest Filip Rokicki, ale później po dwóch błędach w obronie tracimy bramki kolejno na 1:1 i 2:1. Na szczęście w ostatniej akcji pierwszej połowy obudził się Olek Nawrat i po minięciu 3 zawodników rywali strzela bramkę na 2:2. Po zmianie stron nasi zawodnicy w końcu zaczęli grać tak jak potrafią i raz zarazem tworzą sytuacje do strzelenia bramki. Udaje nam się strzelić na 3:2. Po dobrej akcji Maćka Hulboja i zagraniu wzdłuż pola karnego jeden z przeciwników pakuje piłkę do własnej bramki. Później stworzyliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, ale niestety skuteczność i podejmowanie odpowiednich decyzji w polu karnym rywali nie była w tym dniu naszą mocna strona i po stracie jeszcze jednego gola w końcówce meczu musimy zejść z boiska z niezadowalającym remisem 3:3.
Bramki dla naszej drużyny zdobyli:
Rokicki x1
Nawrat x1
Samobójcza x1

Orlik Starszy 2010 E1
W poniedziałek kolejny mecz ligowy rozegrała druga drużyna rocznika 2010 a naszym rywalem był TS AKS Chorzów.
Pierwsza połowa to wyrównana walka i po kilka okazji do strzelenia bramki z obu stron, ale to goście z Chorzowa prowadzili 1-2.
Po przerwie z każdą minutą widać było coraz większą przewagę AKS-u który wygrał 2-6.
Tomasz Kubziakowski i Oskar Dej.
Skład:
Ozdemir, Słabosz, Kubziakowski, Dej, Błaszczyk, Szlapa, Rzepus, Paczkowski, Janik P.

Junior Młodszy 2004 B1
W Sobotę 8.05.2021 Juniorzy B1 zmierzyli się w wyjazdowym spotkaniu z drużyna SRS Gwiazda Ruda Śląska. Spotkanie rozpoczęło się dość niespodziewanie, bo w 7 minucie po niefortunnym zagraniu Janiszewskiego gracz Gwiazdy znalazł się w sytuacji sam na sam ze Stachoniem. Niestety nasz goalkeeper przegrał ten pojedynek i na tablicy wyników mamy 1:0. Kolejne minuty to widoczna przewaga naszej drużyny. W dogodnych sytuacjach znaleźli się kolejno Rogoziński, Surma oraz Nowak. Niestety do przerwy wynik się nie zmienił. W drugiej odsłonie szybko przejęliśmy inicjatywę czego efektem była zdobyta w 55 minucie bramka przez Rogozińskiego. Radość nie trwała jednak zbyt długo bo w 60 minucie tracimy bramkę na 2:1. Strata drugiej bramki podłamała naszych zawodników, bo chociaż tego dnia byliśmy w dobrej dyspozycji to straciliśmy kolejne bramki w 75 i 85 minucie. Mimo porażki, cieszyć mogą słowa trenera Gwiazdy – „Nie ma to jak wygrać mecz będąc drużyna słabsza”.
Niestety za wrażenia artystyczne punktów się nie przyznaje i w dalszym ciągu czekamy na pierwsze boiskowe zwycięstwo.

Skład: Stachoń, Lichoń, Czekaj, Maroszek, Kowalczyk, Janiszewski, Kupka, Woronicz, Mames, Nowak, Rogoziński, Surma, Przybylak, Dudek, Rozpiątkowski

Żak 2013 F2
W Niedziel 09.05.2021 odbył się pierwszy turniej Ligi Żaków. Nasza drużyna zwarta i gotowa stawiła się punktualnie na zawody. Podczas turnieju rozegraliśmy dwa mecze z drużynami Gwiazdy Ruda Śląska oraz Lechii 06 Mysłowice. Mecze były bardzo zacięte, a duża liczba bramek rozpalała zebranych kibiców. Dla wielu z naszych zawodników była to pierwsza w czasach pandemicznych możliwość rywalizacji z innymi drużynami.