Kolejny raz wracamy bez punktów…

Po ostatniej domowej wygranej z Łazowianką jechaliśmy do Dąbrowy Górniczej na mecz z tamtejszą Unią pełni nadziei na pierwsze wyjazdowe punkty. Trener Molek również liczył zapewne na udany debiut na ławce trenerskiej MKSu.
Niestety mecz nie ułożył się tak jak byśmy tego chcieli… Gospodarze już od pierwszego gwizdka przeważali w poczynaniach na boisku przez co częściej znajdywali się pod naszą bramką jednak bez żadnej stuprocentowej sytuacji. Zespół Ciaciany grał bardzo chaotycznie, czy to mogła być trema przed nowy trenerem? Być może. Rozkojarzenie? Tego nie wiemy. Jednak Unia na tyle kontrolowała przebieg gry aby w 17 minucie spotkania wyjść na prowadzenie. Do końca pierwszej części gry rezultat nie uległ zmianie. W szatni nasi zawodnicy usłyszeli kilka słów od trenerów i chcieli wyjść na drugą połowę aby odwrócić wynik spotkania oraz wrócić do Siemianowic ze zdobyczą punktową.

Druga połowa spotkania zaczęła się obiecująco, drużyna gości mocno zdeterminowana do odrobienia strat dobrze grała w defensywie i nieźle zapowiadało się również w ofensywie tworząc dwie sytuacje bramkowe.
Niestety przy jednej z prób założenia wysokiego pressingu na połowie rywala Unia wychodzi z pod niego i 2 podaniami przechodzi na naszą połowę i mamy 2-0. To mocno podłamało nasz zespół przez co obraz meczu się zmienił i nasza gra znów wyglądała jak w pierwszej połowie. W samej końcówce meczu robimy nieudaną pułapkę ofsajdową co koszmarnie się dla nas kończy bo tracimy bramkę na 3-0.

Niestety wracamy znów pokonani jednak z nadzieją na lepsze jutro…
W najbliższą sobotę podejmiemy na własnym boisku drużynę AKSu Wyzwolenie Chorzów i liczymy na to, że na własnym stadionie znów zdobędziemy komplet punktów.

Dodajmy, że w 3 kolejce katowickiej A klasy zespół rezerw Siemianowiczanki przegrał na wyjeździe 5-1z UKS Szopienice.

{tab Unia}

Dziurowicz – Szwarga, Koziński, Kruczek, Śmieciński – Bąk, Wierzba(77’Grunt), Wołczyk(63’Wściubiak), Barchan(80’Cichy), Stefański – Witoń(84’Jaworski)

{tab title=”MKS” open=”true”}

Gieracz – Ogryzek, Mierzwa, Szurek, Siejak – Tomczyk, Bobryk, Cuber, Wójcikowski(30’Klaus S), Albrecht(65’Gładkowski) – Przątka(65’Kowalczyk)

{tab Sędziowie}

Główny: Paweł Kłyk
Asystenci: Damian Moń oraz Bartosz Widera

{tab Bramki i kartki}

17′ 1-0 Piotr Witoń
52′ 2-0 Łukasz Wierzba
85′ 3-0 Andrzej Wściubiak