Porażka z Odrą…

Zaległy mecz pomiędzy wiceliderem Odrą miasteczko Śląskie, a Siemianowiczanką odbył się w dniu 26.04.
Odra która po rundzie jesiennej miała pozycję lidera do Siemianowic,a przyjechała jako druga drużyna Okręgówki. Niezbyt satysfakcjonujące wyniki na początku rundy wiosennej spowodowały decyzje o zmianie trenera, zespół z miasteczka Śląskiego do tej pory pod wodzą nowego trenera spisuje się przyzwoicie. Siemianowiczanie którzy ostatni mecz zremisowali bezbramkowo z lipinami chcieli na pewno odrobić morale a co najważniejsze punkty które są na wagę złota.
Skład gości Budny, Franiel, Bereska, Junkiert, Gałęziok (63′ Kapica), Zygmunt, Drabik, Cioch, Pietrycha, Pączek (85′ Turowski Karol), Walesa (90′ Śmierzchalski). Z początkiem meczu gdzie pogoda nie sprzyjała grze w piłkę, to goście zdołali sobie podporządkować ustawienie gospodarzy co miało oddźwięk w 10 minucie meczu. Rzut rożny, pierwszy stały fragment gry i niestety Ciaciana traci gola, z piątego metra piłkę do bramki pakuje pomocnik gości Drabik. Moment utraty bramki nieco odblokował drużynę Siemianowiczanki, która ruszyła do ataku z większym impetem. Dobre wyprowadzenie piłki, którą głową zgrywa Mieszczak do lewej strony, tam Jankowski wypatrzył Wleciałowskiego który niestety uderzył w bramkarza. 30 minuta meczu i ponownie gospodarze dochodzą do głosu przed polem karnym Mieszczak zdecydował się na uderzenie ale niecelne. Do końca pierwszej polowy udało się jeszcze zawodnikom Ciaciany oddać 3 strzały ale żaden nie znalazł drogi do bramki. Na przerwę schodzimy z wynikiem 0:1.

W drugiej części gry nie zostawało nic innego jak ruszyć do odrabiania strat. To Siemianowiczanie wyszli na tą połowę bardziej zmotywowani, walka i zaangażowanie przyniosły owoc w postaci gola. Po świetnej akcji Klausa z Wanotem piłka wycofana do tego pierwszego, a ten świetnie uderza i piłka wpada do bramki 1:1. Czas w którym to powinniśmy uspokoić grę był tym w którym w głupi sposób tracimy bramkę po akcji prawą stroną. Piłka po rykoszecie wpada do bramki i mamy 1:2. 90 minuta meczu w dość kuriozalnej sytuacji taktycznie fauluje Wleciałowski , sędzia puszcza akcję gdzie piłkarz gości nie trafia do bramki, sędzia cofa sytuację i karze naszego skrzydłowego czerwoną kartką.
Koniec spotkania 1:2 po dobrym meczu obu drużyn.