Remis w pierwszym meczu wiosny

W sobotnie popołudnia MKS Siemianowiczanka podejmowała na własnym boisku drużynę LKSu Żyglin. Na trybunach zebrała się spora grupa widzów chętnych zobaczyć co po przebudowaniu drużyny pokaże Ciaciana. Nasza drużyna przed meczem zajmowała 13 miejsce w tabeli (jeden mecz zaległy) i na pewno celem był komplet punktów aby podnieść się w tabeli ligowej. Od początku to siemianowiczanie narzucali swoje tempo i mieli więcej z gry. Dwie dobre okazje miał Marcin Cuber jednak zabrakło skuteczności. Swojej szansy nie wykorzystał nasz nowy nabytek, czyli Łukasz Mieszczak.To, że Ciaciana miała swoje okazje wcale nie oznacza, że graliśmy bezbłędnie, pojawiały się drobne niedociągnięcia ale wszystko w ryzach trzymał wspomniany wcześniej Cuber na spółę z Kamilem Ogryzkiem. Do przerwy na tablicy widniał wynik 0-0.
Po przerwie trener Molek chcąc coś zmienić, wpuścił na boisko Roberta Wójcikowskiego w miejsce Mateusz Tomczyka.
Wójcikowski szybko zapisał się w protokole bo już w 48min obejrzał żółtą kartkę za faul w środku pola. Na początku drugiej połowy zabrakło koncentracji przez co w 50min goście zdobyli bramkę dającą im prowadzenie. Ciaciana szybko chciała wyrównać i miała swoją okazję jednak strzał Mieszczaka został zablokowany. Nic w tym nadzwyczajnego gdyby nie to, że sędzia spotkania nie odgwizdał karnego gdyż piłka była zatrzymana ręką. Po tej sytuacji nasz bramkarz Damian Gieracz został wyrzucony z boiska, gdyż wyraził swoje niezadowolenie w nieco nieprzyzwoity sposób. Wtedy szansę debiutu dostał urodzony w 2000 roku Kamil Hornik, jednak by ten mógł zameldować się na boisku trenerzy musieli ściągnąć Marcina Cubra.
Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać gdyż w 56 minucie bramkę zdobył Mieszczak, uderzając po długim słupku.
Siemianowiczanie dostali wiatru w skrzydła i coraz chętniej atakowali lecz albo goście blokowali nasze akcje, bądź zatrzymywał je sędzia kontrowersyjnymi decyzjami których zresztą nie brakowało w obie strony.

Do końca spotkania nie zdołaliśmy zdobyć już bramki i musieliśmy się zadowolić podziałem punktów.

W sobotę swój mecz rozegrała również druga drużyna Ciaciany która niestety przegrała na wyjeździe z liderem A klasy – Górnikiem 09 Mysłowice. Nasi zawodnicy wrócili z bagażem 5 bramek.

Poniżej skład meczu z Żyglinem, kilka fotek oraz wyniki pozostałych spotkań.