Udany weekend siemianowickich piłkarzy

W miniony weekend nasz pierwszy zespół zwyciężył 2-1 z drużyną Silesii Miechowice po zaciętym pojedynku. Wyszliśmy z niego jednak zwycięsko co pozwoliło nam awansować w tabeli o jedną lokatę i obecnie jesteśmy na 7 miejscu.

Od początku mecz był bardzo zacięty, ostry i obfity w faule. Obie drużyny próbowały stworzyć sobie sytuacje bramkowe jednak żadna nie była na tyle dobra aby zdobyć bramkę.
Aby zobaczyć piłkę w siatce musieliśmy czekać do 37 minuty. Niestety była to bramka dla gości a my musieliśmy wziąć się za odrabianie strat.
Końcówka pierwszej części gry była bardzo nerwowa i dochodziło do ostrych starć. Po jednym z nich Kamil Chrobok ujrzał żółtą kartkę, a po kolejnym zawodnik Silesii opuścił boisko z rozwalonym łukiem brwiowym. Gdy piłkarze udawali się do szatni na przerwę w dyskusję z sędzią postanowił się wdać rezerwowy bramkarz naszych rywali jednak arbiter tego spotkania nie odważył się pokazać mu żółtego kartoniku.

Z szatni na murawę nie wrócił już Andrzej Wleciałowski którego zastąpił w przerwie Wojciech Jankowski. W drużynie gości również nastąpiła jedna zmiana.
Po zmianie stron nasi zawodnicy od razu ruszyli do ataku z zamiarem odrobienia strat. Długo nie czekaliśmy bo w 52 minucie zdobywamy bramkę wyrównującą. Świetnie dysponowany tego dnia Kamil Ogryzek poszedł lewą stroną boiska i dograł piłkę do Jankowskiego, a ten skierował ją po długim słupku do bramki rywala. Tylko 3 minuty musieliśmy czekać na kolejną bramkę, znów świetną akcję przeprowadził Ogryzek który wjechał lewą stroną w pole karne i umieścił piłkę w siatce dając Siemianowiczance prowadzenie.
Goście nie chcieli wracać z pustymi rękami i wzięli się do odrabiania strat i kilka razy ta sztuka mogła im się udać, na szczęście nasza defensywa spisywała się na medal.
Fenomenalnie na linii bramkowej interweniował również Damian Gieracz który tego dnia kilka razy uchronił nas przed stratą bramki.
Ciaciana dowiozła wynik do końca i mogliśmy się cieszyć z kompletu punktów w tym spotkaniu.

Swój mecz w tym czasie rozgrywała również drużyna rezerw która na wyjeździe grała z 1FC Katowice. Nasz drugi wygrał 2-3, a bramki zdobyli Kołodziej oraz 2x Kurdzielewski.