Ciaciana za słaba na Śląsk

W meczu 13 kolejki ligi okręgowej MKS Siemianowiczanka niestety przegrała na własnym boisku z wiceliderem rozgrywek, drużyną Śląska Świętochłowice 0-3.

Piłkarze z Siemianowic chcieli wygrać 4 mecz z rzędu tym bardziej, że na własnym boisku byli często gościnni i dawali rywalom wywozić punkty. Niestety ta sztuka nam się nie udała i kolejny raz musieliśmy uznać u siebie wyższość rywala.
Goście bardzo szybko bo już w 6 minucie spotkania zdobyli prowadzenie, strzelając bramkę bo błędzie w defensywie Ciaciany. Niedługo bo tylko 3 minuty później Śląsk podwyższył prowadzenie na 2-0. Szybko stracone bramki dopiero obudziły zawodników MKSu, którzy dopiero zaczęli grać to czego wymaga od nich duet trenerów. Od tego momentu mecz się wyrównał, tym samym napędzając trochę strachu piłkarzom ze Świętochłowic, bo w końcu zaczęliśmy sobie stwarzać jakieś sytuacje. Na nasze nieszczęście żadna z nich nie była na tyle klarowna aby zdobyć kontaktowego gola. Natomiast goście mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale na posterunku stał Gieracz, który dwa razy ratował nas przed utratą bramki. Do szatni niestety musieliśmy zejść przegrywając dwoma bramkami.

Wszyscy liczyli na to, że w drugiej części spotkania Ciaciana pokarze kto tu rządzi zważywszy na to, że w ostatnich meczach drugie połowy zawsze wyglądały lepiej w naszym wykonaniu. Tutaj niestety to się nie sprawdziło ponieważ znów przespaliśmy początek połowy, tym samym tracąc w 54 minucie bramkę na 3-0 po stałym fragmencie gry jakim był rzut rożny. Po pierwszych dziesięciu minutach nasza drużyna znowu zaczęła grać. Jednak bez żadnego skutku bramkowego, a chcąc zdobyć bramkę musieliśmy się otworzyć co dobrze wykorzystał Śląsk kontrując nas kilka razy. Całe szczęście znów uratował nas Gieracz. Niestety naszym zawodnikom nie udało się zdobyć  żadnej bramki i w końcowym rozrachunku musieliśmy uznać wyższość wicelidera.

Cieszy fakt, że kolejne zwycięstwo odnotowała nasza II drużyna występująca w katowickiej A klasie wygrywając u siebie 5-1 z Hetmanem Katowice.
Liczymy na kolejne zwycięstwa i gratulujemy.

{tab MKS}

Trener: Marcin Molek
Asystent: Michał Szyguła
Gieracz – Ogryzek(78’Siejak), Bobryk, Szurek, Klaus S. – Tomczyk(37’Worek), Mierzwa, Cuber(72’Michalski), Albrecht – Jankowski, Kowalczyk(46’Klaus M.)
Rezerwowi: Szczerbińśki

{tab Śląsk}

Trener: Janusz Kluge
Bakoś – Koniarek, Mołas, Pysno, Wernike – Czapla D.(76′Jamnik), Lesik, Jaskiernia, Kaiser – Czapla M.(68′Wasiak A.), Szubert(82′Pałka)
Rezerwowi: Antoniak – Błaszkiewicz, Kubicki, Wasiak D.

{tab Bramki i kartki}

6′ Szubert 0-1
9′ Czapla M. 0-2
45′ Cuber – Ż.K
54′ Lesik 0-3
90+2′ Jankowski – Ż.K