Dobra lekcja z Podlesianką

W sobotnim sparingu MKS Siemianowiczanka otrzymała dobrą lekcję gry w piłkę od Podlesianki Katowice ulegając rywalowi 4-1. Pierwsza połowa spotkania na to nie zapowiadała i była dość wyrównana, mało tego to Siemianowiczanie częściej gościli na połówce rywala.

Gospodarze spotkania oddali tylko jeden strzał w światło naszej bramki. Natomiast piłkarze Ciaciany mieli kilka dogodnych sytuacji jednak żadnej nie zdołali wykorzystać. Przez większość czasu pierwszej połowy gra odbywała się w środku boiska gdzie obie drużyny starały się jak najdłużej utrzymywać przy piłce i wymieniać kolejne podania.
Około 20 minuty dobrą sytuację miał Damian Kowalczyk który wyszedł sam na sam z bramkarzem Podlesianki jednak ten na tyle dobrze skrócił mu kąt, że nasz napastnik uderzył lewą nogą obok bramki Katowickiego zespołu.
Chwilę później dobrze na prostopadłą piłkę wyszedł Daniel Albrecht niestety za mocno wypuścił sobie piłkę która padła łupem bramkarza.

Pierwszą część spotkania kończymy wynikiem 0-0 i schodzimy na przerwę.
Na drugą połowę trener Gniozdorz dokonuje kilku zmian, w bramce pojawia się Gieracz, a na środku defensywy Szurek.

Już na początku drugiej części meczu wychodzimy na prowadzenie 1-0, a bramkę w 52min. zdobywa Damian Kowalczyk. Nie długo bo tylko 6 min. cieszyliśmy się z prowadzenie bo w 58 minucie meczu gracze Podlesianki doprowadzili do wyrównania. Siemianowiczanie próbowali wyjść jeszcze na prowadzenie jednak bezskutecznie, a zamiast zdobyć bramkę to stracili po nieporozumieniu w naszej defensywie i przegrywaliśmy 2-1. W końcówce meczu straciliśmy jeszcze dwie bramki i w efekcie końcowym przegrywamy na własne życzenie 4-1 bo słabej drugiej połowie i popełnionych błędach w defensywie.

Nasi trenerzy na pewno będą mieli co analizować aby takie błędy się nie powtarzały. Z drugiej jednak strony lepiej, że stało się to w meczu kontrolnym niż w meczu o punkty. Nasi piłkarze również zaraz po meczu zaczęli analizować swoje błędy, co dobrze świadczy o naszych zawodnikach, że potrafią szybko sami wyłapać gdzie popełnili błąd i skupić się na tym żeby w przyszłości tego znowu nie zrobić.
Ostatni mecz sparingowy zespół „Ciaciany” rozegra w następny weekend. Rywalem będzie Pogoń Imielin.

MKS wystąpił w składzie:
Szczerbińśki(46’Gieracz)- Ogryzek(65’Kołodziej), Mierzwa, Kozieł(46’Szurek), Klaus(65’Siejak)- Tomczyk, Cuber(70’Zawodnik Testowany), Albrecht(70’Zawodnik Testowany), Zawodnik Testowany(70’Zawodnik Testowany), Wronowski – Kowalczyk(75’Zawodnik Testowany).