Ligowe zmagania czas zacząć!

Już w najbliższą sobotę o godzinie 17:00 siemianowiccy piłkarze wybiegną na boisko aby powalczyć o ligowe punkty. Na inaugurację rozgrywek 2017/2018 zmierzymy się przed własną publicznością z drużyną Orła Nakło Śląskie. Przed siemianowickimi kibicami również zadebiutuje nowy trener Ciaciany- Krzysztof Szybielok, któremu szczerze życzymy udanego debiutu w ligowych zmaganiach.

Poprzedni sezon zakończyliśmy na 8 miejscu z dorobkiem 41 punktów, nasz najbliższy rywal był 4 lokaty dalej ale różnica była nie wielka bo tylko 3 punkty.
W poprzedniej edycji rozgrywek nie wiodło nam się najlepiej w meczach z drużyną Orła. W pierwszym domowym meczu zremisowaliśmy 2-2, aby na wiosnę przegrać na wyjeździe 2-1.
Jednak teraz liczymy, że będzie lepiej, między innymi ze względu na transfery których dokonaliśmy (o nich napiszemy w osobnym artykule).

W przygotowaniach do sezonu nasz sobotni przeciwnik rozegrał 3 mecze sparingowe i wszystkie z nich wygrał kolejno z AKS Niwka Sosnowiec 2-0, MLKS Woźniki 4-1 oraz MKS Zaborze 8-2.
To na pewno stawia ich w dobrym świetle jednak z doświadczenia wiemy, że ze sparingami to różnie bywa. Nam też zdarzało się grać świetnie w sparingach, a w meczach o punkty różnie to wyglądało i na odwrót.
Jedynym sposobem aby się przekonać to przyjść w sobotę do Parku Pszczelnik o godzinie 17:00 i wspierać naszych zawodników.

Serdecznie zapraszamy!!

MKS Siemianowiczanka vs Orzeł Nakło Śląskie