MKS Siemianowiczanka

Odpadamy z Pucharu!

 

MKS Siemianowiczanka

Wczoraj ekipa Siemianowiczanka rozegrała mecz w ramach I Rundy Okręgowego Pucharu Polski. Przeciwnikiem była drużyna Pogoni II Nowy Bytom i mecz był rozegrany na ich boisku. Od początku meczu obie drużyny starały się atakować aby jak najszybciej zdobyć bramkę, a samo spotkanie było bardzo emocjonujące. W pierwszej części gry to jednak piłkarze Ciaciany częściej bywali pod polem karnym rywali. Niestety- bez skutku. Przy każdej akcji brakowało celnego wykończenia albo dokładniejszego ostatniego podania. Gospodarze mieli doskonałą sytuację w 28 minucie meczu kiedy to niekryty napastnik dostał piłkę wprost pod nogi i zbyt szybko zebrał się do oddania strzału przez co piłka była uderzona zbyt lekko i niemal wprost w naszego bramkarza który nie miał problemów z jej sparowanie do boku. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Po zmianie stron trener Gniozdorz wpuścił na drugą połowę dwóch „świerzych” zawodników aby odwrócić losy spotkania na naszą korzyść.
Początek drugiej części spotkania wyglądał podobnie do pierwszej części gry, raz po raz obie drużyny atakowały bramkę rywala.
Działo się tak, aż do 68 minuty kiedy drużyna Pogoni ruszyła z kontrą. Po strzale w długi róg który zablokował nasz bramkarz do piłki doszedł zawodnik rywala i nieatakowany umieścił piłkę pod poprzeczką nie dając tym samym szans na interwencje naszemu bramkarzowi.
Siemianowiczanie nie podłamali się a dalej próbowali atakować niestety bez skutku, a to rywale znów wyprowadzili niebezpieczną kontrę i z lini 15 metrów napastnik Pogoni podcina piłkę w lewy róg naszej bramki lobując bramkarza. 71 minuta i mamy 2-0. Ciaciana szybko odpowiedziała tym razem bo w 74 minucie zdobywamy gola kontaktowego. Po faulu na Marcinie Cubrze na wysokości 20 metra przed bramką rywala sam poszkodowany szybko podaje do rozpędzonego Daniela Siejaka który wbiega z piłką w pole karne i uderza po długim słupku, mamy 2-1. Do końca meczu nasi piłkarze próbowali wyrównać wynik niestety nieskutecznie i wynik już się nie zmienia.

{tab MKS Siemianowiczanka}

Szczerbiński – Siejak, Bobryk, Szurek, Kołodziej(46’Kordys) – Jankowski, Połata(46’Michalski), Cuber(77’Klaus M), Albrecht(58’Kowalczyk), Gładkowski – Przątka

{tab Pogoń II Nowy Bytom}

Wójcik – Bereta, Blaszke, Molek, Kokot(46’Mielnicki) – Matysek(79’Bargiel), Kowalski, Szymański, Seiler – Zięcik(70’Ilnicki), Nawrat(60’Lein)

{tab Sędziowie}

Sędzia główny: Giziński Marcin
Asystenci: Nowak Michał oraz Baran Rafał
Wszyscy KS Katowice

{/tabs}