Podsumowanie sezonu 2021/2022

Nareszcie, po ciężkim sezonie, wszyscy możemy odpocząć od pracowitego okresu. Cały wkład zawodników, trenerów i zarządu klubu włożony w to wszystko, zaowocował awansem do ligi Okręgowej! Również dziękujemy kibicom, którzy nas wspierali i dopingowali. Pragniemy podkreślić, że ostatniego meczu (MKS SIEMIANOWICZANKA vs BŁĘKITNI SARNÓW – BARAŻ, REWANŻ) było, aż 450 kibiców!O parę zdań, o tym sezonie, wypowiedział się trener pierwszej drużyny KRZYSZTOF SZYBIELOK:

„Przed meczem z rezerwami Ruchu Chorzów powiedziałem zawodnikom, że „Ciaciana nie jest najlepszą drużyna w tej lidze, ale lepszej nie znam” wtedy byliśmy liderem. Teraz już wiem, ze najlepszą drużyną jest rezerwa Ruchu Chorzów, bo wygrała ligę i awansowała bezpośrednio, ale drugie miejsce dało prawo gry w barażu i wygrana w nim dała awans Ciacianie. W styczniu 2021 roku korzystając z długiego okresu przygotowawczego wraz ze sztabem szkoleniowym zaczęliśmy przebudowywać drużynę oraz sposób gry wprowadzając autorski plan. Wiedzieliśmy, ze musimy to zrobić dla dobra i przyszłości klubu. Liczyliśmy się z tym że decyzje, które podejmujemy mogą doprowadzić do spadku z ligi ale byliśmy na to przygotowani mentalnie i organizacyjnie. Założyliśmy sobie ze czasami warto zrobić jeden krok do tyłu, by następnie zrobić dwa kroki do przodu. Dzisiaj jesteśmy dumni z podjętych wtedy decyzji, a ja osobiście jestem dumny z tego, że jako główny pomysłodawca i trener, któremu odebrano uprawnienia trenerskie do prowadzenia drużyny i tym samym zmuszono do ponownego uczestnictwa w zajęciach dających podobno nowe i lepsze uprawnienia trenerskie, nie uległem nowemu nazewnictwu, nowemu sugerowanemu spojrzeniu na piłkę, nowym publikacjom, tylko zgodnie z własnym pomysłem, ideologią i nabytym doświadczeniem realizowałem razem ze swoim sztabem szkoleniowym Ireneuszem Krupankiem, Stefanem Burdelą, fizjoterapeutką Anną Kardas i przy wsparciu Prezesa klubu Bogusława Czerwonki plan, a jednocześnie proces, który jak się okazuje dał sukces w postaci awansu. Oczywiście swoją postawę przypłaciłem brakiem dopuszczenia do egzaminu i w konsekwencji brakiem pozytywnego ukończenia kursu, ale licencje i tak odzyskałem zgodnie z literą prawa. Reasumując ten ciężki okres, który mamy za sobą nie neguje jednak tego czego uczą na kursach młodych i też doświadczonych trenerów takich jak ja, ale wiem jedno, trzeba umieć słuchać ludzi, a droga która się wybiera w pracy trenerskiej jest indywidualną sprawa każdego Trenera, a najlepszym dowodem potwierdzającym ten fakt jest miejsce, w którym jesteśmy i sposób funkcjonowania klubu MKS Siemianowiczanka Śląskie czyli popularnej Ciaciany.”

Oraz parę zdań od zarządu klubu:


„Zarząd Miejskiego Klubu Sportowego „Siemianowiczanka” Siemianowice Śląskie pragnie serdecznie podziękować, za wsparcie w zakończonym sezonie. Dziękujemy Trenerom i Zawodnikom za realizacje postanowionego przed nimi zadania jakim był awans do Ligi Okręgowej. Dziękujemy naszym sponsorom i wszystkim, którzy wspomagali i wspomagają nasz klub. Na szczególne słowa uznania zasługują kibice, którzy w meczach domowych oraz wyjazdowych dawali wsparcie drużynie. Zakończony sezon przyniósł nam wiele emocji. Wierzymy, że wspólnie będziemy cieszyć się z gry naszej drużyny w Lidze Okręgowej.”