Silesia pokonana!

W ramach 12 kolejki ligi okręgowej MKS Siemianowiczanka grała na wyjeździe z Silesią Miechowice, spotkanie zakończyło się zwycięstwem popularnej Ciaciany 5-2.
Pierwsza połowa spotkania była bardzo zacięta choć sam początek należał do siemianowiczan. Nasz zespół raz po raz atakował bramkę rywala lecz znowu brakowało skoncentrowania przy wykończeniu i nie potrafiliśmy zdobyć bramki.
Najlepszą sytuację miał w 15 minucie Kamil Ogryzek, który strzelił wysoko ponad bramką rywala po niefortunnym koźle piłki. Całe szczęście trzy minuty później ten sam zawodnik mocno skupiony na piłce przy zamieszaniu w polu karnym umieścił piłkę w siatce gospodarzy dając tym samym nam prowadzenie 1-0. Niestety nie długo cieszyliśmy się z prowadzenia ponieważ w 21 minucie meczu gospodarze po świetnej akcji prawą stroną boiska zdołali wyrównać. Od tej chwili mecz się wyrównał, a w samej końcówce pierwszej części gry to piłkarze Silesii mieli nad nami drobną przewagę co udowodnili zdobyciem bramki w 42 minucie, po wrzutce z prawej strony najwyżej wyskoczył napastnik gospodarzy który bez problemu umieścił piłkę w naszej bramce.

W przerwie spotkania nasi zawodnicy musieli usłyszeć od trenerów kilka budujących słów ponieważ druga połowa to już głównie dominacja Siemianowiczanki. Dobrą zmianę w przerwie dał Kowalczyk który pojawił się na boisku zamiast Worka.
53 minuta i Wojtek Jankowski daje nam remis 2-2. Nasza drużyna wciąż atakowała i stwarzała sobie sytuację, a jedną z nich wykorzystał Daniel Albrecht który wbiegał w pole karne i wykorzystał idealne podanie z pod linii autowej od Marcina Mierzwy, od tego momentu prowadzimy 3-2! Do samego końca spotkania nie daliśmy już sobie strzelić bramki, a mało tego zdobyliśmy jeszcze dwie. Najpierw w 83 minucie Damian Kowalczyk strzelił na 4-2, a następnie już w doliczonym czasie gry lobując bramkarza Silesii ustalając wynik spotkania na 5-2. Tym samym Ciaciana wygrała 3 mecz z rzędu i oby tak do samego końca rundy jesiennej.

Należy wspomnieć, że swój również trzeci mecz z rzędu wygrała druga drużyna Siemianowiczanki wygrywając 4-1 na wyjeździe z MK Górnik Katowice, hattricka strzelił Łukasz Przątka, a jedną bramkę dorzucił Mateusz Kłos.
Obu drużynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

{tab Silesia}

Trener: Wyląg Eugeniusz
Nagieł – Harmata, Jankowski, Kocjan(80’Lewandowski), Lika – Mróz M.(80’Mróz S.), Pietras(76’Gołąb), Pośpiech, Ratajczak – Salicki(89’Griner), Suker
Rezerwowi: Krajewski- Kasprzycki

{tab title=”MKS” open=”true”}

Trener: Molek Marcin
Asystent: Szyguła Michał
Gieracz – Ogryzek, Szurek, Bobryk, Klaus S. – Worek(46’Kowalczyk), Cuber, Mierzwa, Jankowski(89’Klaus M.), Albrecht – Wójcikowski(67’Tomczyk)
Rezerwowi: Szczerbiński – Michalski, Siejak

{tab Wydarzenia}

18′ Ogryzek 0-1
21′ Jankowski(Silesia) 1-1
38′ Mierzwa – Ż.K
42′ Suker(Silesia) 2-1
53′ Jankowski 2-2
56′ Salicki(Silesia) – Ż.K
71′ Albrecht 2-3
83′ Kowalczyk 2-4
90+2′ Kowalczyk 2-5