Tak grała nasza młodzież!

W miniony weekend wznowiliśmy nie tylko rozgrywki seniorskie, na boiskach po długiej przerwie pokazali się również nasi młodzi zawodnicy. Poniżej prezentujemy Państwu wyniki poszczególnych spotkań oraz krótkie relacje z tych zawodów.

JUNIOR MŁODSZY 2004 B1
W sobotę o godzinie 11.30 na boisku 1 FC Katowice swój pierwszy mecz w 4 lidze Katowickiej Juniora młodszego rozegrali zawodnicy Ciaciany.

Podopieczni Trenera Ogryzka przystępowali do tego meczu z dużymi oczekiwaniami. Niestety tego dnia musieli uznać wyższość rywali. Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami, już w pierwszych minutach zawodnicy Mks-u mogli objąć prowadzenie, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Surma. W kolejnych minutach coraz groźniej atakowali zawodnicy drużyny przeciwnej. W 28 minucie po dośrodkowaniu z bocznego sektora samobójcze trafienie zalicza Maroszek. To jednak nie podłamało naszych zawodników, którzy stwarzali sobie kolejne dogodne sytuacje. Nic nie zapowiadało, ze drużyna 1FC Katowice zdobędzie kolejna bramkę, niestety w 38 minucie strata w środku boiska, która wykorzystują przeciwnicy. Na druga polowe MKS wyszedł bardzo zmotywowany jednak przeciwnicy szybko, bo w 49 minucie wychodzą na prowadzenie. Mamy już 3:0… W 53 minucie po błędzie Bramkarz pada kolejna bramka. Na tablicy wyników mamy 4:0. Zawodnicy Siemianowiczanki zdobyli honorową bramkę w 80 minucie, a jej strzelcem jest Janiszewski. Na nasze nieszczęście dzisiejszego dnia większa skutecznością wykazali się przeciwnicy.

Gratulujemy drużynie 1 FC Katowice zwycięstwa, a naszym zawodnikom przypominamy, ze droga na sam szczyt nie jest usłana różami.

MŁODZIK MŁODSZY 2009 D2
W pierwszym meczu VII ligi okręgowej D2 drużyna trenera Marcina Marszałka zremisowała u siebie z Unią Kosztowy 1-1. Spotkanie było bardzo wyrównane, już po kilku minutach po prostopadłym podaniu Roberta w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Aron lecz nie udało mu się zdobyć gola. W pierwszej połowie „Młoda Ciaciana” stworzyła sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji a jedną z nich na bramkę zamienił Robert Golly.
Rywale również groźnie atakowali ale nie byli w stanie pokonać dobrze broniącego Alperena.
W drugiej połowie bez zmian, akcja za akcją z obu stron ale tylko jedna z tych akcji była skuteczna. W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry Unia doprowadza do remisu.

ORLIK STARSZY 2010 E1
W VI lidze okręgowej E1 druga drużyna rocznika 2010 podejmowała w Pszczelniku Stadion Śląski. Goście kontrolowali sytuację na boisku od początku do końca spotkania i wygrali 2-11. Bramki dla Ciaciany zdobyli rezerwowi w tym meczu Kacper Marszałek i Aron Janik.

ORLIK MŁODSZY 2011 E2
W pierwszym meczu po zimowej przedłużonej koronawirusem przerwie na boisko w ligowym meczu wyszli nasi mlodzi zawodnicy rocznika 2011, którzy grali z drużyną SMS Ruda Śląska. Pierwsza połowa slaba w naszym wykonaniu, podczas jej trwania przegrywaliśmy 1:0 oraz 2:1, ale koniec końców na przerwę schodzimy wygrywając 3:2. W drugiej połowie nasi zawodnicy zaprezentowali się juz duzo lepiej i od samego początku przeważali na boisku. W akcjach ofensywnych szaleli Robert Golly, Maciej Hulboj, Filip Rokicki oraz Kuba Nycz, natomiast dostępu do bramki doskonale bronili miedzy innymi Adrian Chudak, Igor Demel i Dominik Klaus. Nasi zawodnicy jak juz zaczęli strzelać w drugiej połowie to końca nie było widać i koniec końców wynik końcowy to 10:3 dla nas.

Bramki dla naszej drużyny strzelali:
Golly x1
Nycz x1
Knosała x1
Hulboj x4
Rokicki x3

TRAMPKARZ MŁODSZY 2007 C2
Mecz nie odbył się z powodu wycofania jednej z drużyn z rozgrywek ligowych w ostatniej chwili. Nasza drużyno została zatem przeniesiona do innej grupy w której wg nowego terminarza w ten weekend miała mieć VACAT.