Wygrana na początek

Po odwołanej pierwszej wiosennej kolejce katowickiej okręgówki, przyszedł czas na kolejny mecz.
Tym razem podopieczni trenera Szybieloka udali się do Katowic-Szopienic z tamtejszym UKSem. Od początku spotkania to siemianowiczanie dominowali na boisku i prowadzili grę. Gospodarze jednak postawili twarde warunki, ale to nie przeszkodziło naszym piłkarzom w grze i kreowaniu sobie sytuacji.
Niestety w pierwszych naszych akcjach bramkowych zabrakło wykończenia bądź ostatniego podania i na przerwę obie drużyny schodziły przy stanie 0-0.
Obie drużyny chciały wygrać, gospodarze po to aby zbierać ważne punkty do utrzymania w lidze, natomiast Ciaciana aby nie odpaść z walki o awans.
W drugiej połowie mecz wyglądał identycznie jak w pierwszej po za tym, że zobaczyliśmy szybko strzelone trzy bramki. W 64 minucie na prowadzenie wyprowadził nas Marek Walczak, w 66′ podwyższył Łukasz Mieszczak na 2-0, a w 68′ honorową bramkę dla gości zdobył Grzegorz Obieraj.

Najważniejsze, że pierwsze spotkanie o punkty Siemianowiczanki w tym roku było zwycięskie i zapisujemy pełną pulę na swoim koncie.