Z Lipinami na remis!

Mecz 21 kolejki o mistrzostwo ligi okręgowej pomiędzy Siemianowiczanka, a Naprzodem Lipiny.
Dwunasta w tabeli Ciaciana podejmowała Naprzód Lipiny zajmujący ostatnią lokatę w lidze z dorobkiem 6 punktów. Już przed spotkaniem było wiadomo ze rywal nie pozwoli sobie oddać za darmo trzech punktów co zresztą zyskało potwierdzenie w trakcie meczu. Ciaciana w niezmienionym składzie w stosunku do poprzedniego meczu z Wyzwoleniem: w bramce Gieracz, od prawej Klaus, Twardawa, Szurek, Chrobok, w linii pomocy Wleciałowski, Wójcikowski, Mierzwa i Worek, a w linii ataku Mieszczak, a tuż za nim Cuber. Początek meczu, a właściwie jego pierwsze minuty należały do siemianowiczan, mocne zaangażowanie i koncentracja pozwoliły nieco zepchnąć drużynę z Świętochłowic do defensywy. Kilka akcji nie zakończonych strzałem, dało się zauważyć, że na pewno nie jest to ten dzień dla Ciaciany. Jednak drużyna Marcina Molka się nie poddawała i raz za razem próbowała przedostać się pod bramkę rywali.

Rozregulowane celowniki zawodników siemianowiczanki i zero z tylu pozwoliło zejść na przerwę z bezbramkowym wynikiem. Na drugą połowę zawodnicy MKS wyszli mocno zmotywowani i głodni goli. W pierwszym kwadransie drugiej części meczu, rzut rożny dla naszej drużyny gdzie stuprocentową sytuacje do strzelenia gola miał Jarosław Szurek, ale niestety nie udało mu się dostawić głowy i wpakować piłki do siatki. Nadal 0:0, ostatnie 30 minut meczu to Lipiny okazały się nieco mocniejsze w środkowej linii co zaowocowało zepchnięciem Siemianowiczanki do obrony, ale to drużyna Ciaciany miała najlepszą okazję, błąd w wyprowadzeniu piłki bramkarza gości, piłkę wydziera mu Mieszczak, ale z dosyć ostrego kąta nie udaje mu się trafić do bramki. Kilka sytuacji mieli jeszcze zawodnicy Naprzodu przy zdecydowanie słabszej grze siemianowiczan. Końcowy rezultat nie napawa optymizmem i schodzimy z boiska bez bramek z obu stron. Nie poddajemy się , w 2017 roku Siemianowiczanka jest bez porażki, a już w najbliższą środę o 17:30 zagramy z Odrą Miasteczko Śląskie gdzie liczymy na komplet punktów.