Sromotna klęska na inaugurację

W meczu inaugurującym rozgrywki ligi okręgowej MKS Siemianowiczanka przegrała na wyjeździe 8-0. 
Pierwsze 20 minut zespół z Siemianowic prezentował się nieźle. Mieliśmy swoje okazje do zdobycia bramki jednak nie udało się żadnej wykończyć.
To my wtedy przeważaliśmy i większość czasu atakowaliśmy. Trwało to aż do feralne 25 minuty spotkania kiedy błąd popełnia defensywa Ciaciany i napastnik Miasteczka wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem, ten próbując interweniować fauluje, a sędzia dyktuje rzut karny a Szczerbiński zostaje ukarany żółtą kartką.
Zawodnik Odry skutecznie egzekwuje jedenastkę i mamy 1-0 dla gospodarzy.

Nasza drużyna próbowała wyrównać wynik jednak znów nieskutecznie. Po jednym z naszych ataków obrońca Odry daje krosowe podanie które leci wprost do naszego obrońcy ten jednak nie trafia w piłkę która kozłuje przed nim i trafia pod nogi rywala który wjeżdża w pole karne i dogrywa wzdłuż bramki. Tam napastnik rywala pakuje piłkę do siatki gości. Pod koniec pierwszej połowy ponownie rywale atakują po niecelnym podaniu naszego bramkarza. Najpierw strzał odbija nasz bramkarz jednak z dobitką już sobie nie radzi. 42 minuta i mamy 3-0. Sędzia postanowił doliczyć 1 minutę do pierwszej części spotkania i schodzimy do szatni w kiepskich nastrojach.

W przerwie trener Adam Gniozdorz dokonuje trzech zmian. Wchodzi Daniel Albrecht w miejsce Damiana Kowalczyka, Marcin Cuber za Roberta Wójcikowskiego oraz Klaus Martin za kontuzjowanego Kamil Ogryzka.
Wychodzimy na drugą połowę z nadzieją na odrobienie strat i od razu wysoko atakujemy rywala. Po dwóch naszych akcjach ponownie do głosu dochodzą gospodarze i szybko zdowywają kolejne 4 bramki. Najpierw w 50 minucie, następnie w 62′, 68′ oraz z karnego w 73 minucie. 
Zawodnicy Ciaciany próbują jeszcze swoich sił aby zdobyć chociaż honorowego gola jednak bez skutku… Na 3 minuty przed końcem spotkania piłkarze Odry ustalają wynik spotkania na 8-0, a my załamani tak wysoką porażką schodzimy do szatni.

SKŁADY:

{tab MKS Siemianowiczanka}

Szczerbiński- Ogryzek(46’Klaus M), Klaus S, Szurek, Kołodziej – Jankowski, Czopa, Wójcikowski(46’Cuber), Kowalczyk(46’Albrecht), Gładkowski – Przątka(70’Wronowski)

{tab Odra Miasteczko Śląskie}

Budny – Kapica, Turowski P, Junkiert, Franiel – Berfska, Drabik, Zygmunt, Cioch(86’Sorol) – Pączek(75’Wiśniewski), Urbańczyk(80’Turowski K)

{tab Sędziowie}

KS Sosnowiec
Sędzia główny: Soja Marcin
Asystenci: Rożyński Karol oraz Witkowski Rafał

{/tabs}

Następne spotkanie rozegramy 20 sierpnia o 17 z LKS Żyglin na wyjeździe. Już dziś serdecznie zapraszamy!